EN HIZLI, EN GÜÇLÜ

Yalkır Cad. No:11A
Karesi - Balıkesir

Hakkımızda

Veli Yolcu - Mahmut Yavuz ve Ortaklık kollektif şirketinin biyografisi firma ismini, kurucularının doğup, büyüdükleri yer olan UŞAK ilimizin, KARAHALLI ilçesinden almıştır. Kurucusu Veli Yolcu ve Mahmut Yavuz 1943 yılında Balıkesir`e gelip yerleşerek manifatura mesleği ile işe başlamışlardır. Çok zor şartlar altında piyasada yer edinip, ailelerin büyük çocukları olan Mevlüt Yolcu ve Ahmet Yavuz`un işe intikali ile gelişme göstermeye başlamış ve 1958 yılında dayanıklı tüketim malları pazarlamak üzere şube açmışlardır. 1950 de traktör satıcılığına başlamış olup 1965 den itibaren otomotiv alanına ağırlık verilmiştir. 1971 de Bursa yolu birinci kilometredeki servis hizmetleri binası hizmete sokulmuştur. Firma ortaklarının gayreti ile sürekli büyüme göstermiş, manifatura, dayanıklı eşya ticareti yanında otomotiv dalında çeşitli markalarla Marmara ve Ege Bölgesinde ismini duyurmuştur. Karahallılar yukarıda bahsedilen iştigal konuları dışında 1952 de Akhisar`da zeytinyağı üretim işine başlamıştır.

Karahallılar Gurubu 2000'li yıllar ile birlikte çeşitli faaliyet konularında iştiraklere katılmaya başlamıştır. Bunlardan ilki Kula Grubu ile birlikte kurmuş olduğu Bupiliç Entegra Gıda Sanayi A.Ş. dir. Bupiliç, İstanbul Sanayi Odası 500 listesindedir. Bir diğer iştiraki ise yine Kula Grubu ile kurmuş oldukları 2K Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş. dir. 2K, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ illerinde taşıt muayene istasyonlarını işletmektedir. 2015 senesinde ise İzmir Kınık'da kurulmakta olan Esinti Enerji Üretim A.Ş. ye ortak olmuş ve bu ortaklık ile enerji sektörüne girmiştir.

Karahallılar Grubu bünyesinde 500, iştiraklerinde 1000 olmak üzere toplamda 1500 personel istihdam etmektedir. Balıkesir ilinde geçtiğimiz 15 senede üstüste vergi rekortmeni olmuştur ve toplamda üç ilde (Balıkesir, Manisa ve İzmir) her sene vergi rekortmenleri sıralamasına girmektedir.

Karahallılar Grubu, Karahallılar markası altında Balıkesir ve Edremit' de Fiat, New Holland ve Mitsubishi otomotiv bayilikleri, Balıkesirde Opet, Aygaz ve Total akaryakıt istasyonları işletmeciliği faaliyetlerini, Akoto markası altında Balıkesir ve Edremit' de Ford bayilikleri ile İzkar markası altında Gaziemir, İzmir'de Ford bayiliği yürütmektedir.

Kendi adını taşıyan 18 dershanelik bir ilköğretim okulunu Balıkesir Adnan Menderes Mahallesinde 1991 yılında inşa ettirerek Türk Milli Eğitimi`ne bağışlamıştır.

Karahallılar Grubu 1994 senesinde acenteliğini almış olduğu Şark Sigorta ile de sigortacılık sektörüne girmiştir. Günümüzde 25 yıla varan sigorta sektörü bilgisi, iştiraklerinden ve kendi iş kollarından gelen otomotiv, gıda, enerji ve inşaat sektörü bilgileri ile Balıkesir'in ve Güney Marmara'nın en tecrübeli sigorta acentisidir. Karahallılar grubunun faaliyetini yürüttüğü tüm işletmelerin ve bayiliklerin sigorta acentesidir.

2016 yılında gelmiş olduğumuzda ise Karahallılar Sigorta 15 personel, altı şube ve iki aktif ekibi ile faaliyet gösteren Balıkesir'in en büyük sigorta acentesidir.

 

Karahallılar Sigorta - Hakkımızda - Balıkesir Sigorta

Şirket Vizyonumuz

Liderlik yolunda kararlı adımlar

Yeni nesil bir sigortacılık anlayışı ve modern altyapıyla, müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını en hızlı ve doğru şekilde karşılayarak en çok tercih edilen acente olmak.

Şirket Misyonumuz

Yalın ve erişilebilir hizmet

Kurumsal değerlerimizin ışığında; sigorta ürünlerini tüm paydaşlarımız için yalın, kolay ve erişilebilir hale getirerek, müşteri beklentilerine uygun hizmet anlayışı sunmak

EN HIZLI, EN GÜÇLÜ

Bize Ulaşın